Kolejne wpisy oddziel przecinkami

06.02.2020 | Stuttgart/Hamburg | Firma | Informacja prasowa

Firma z Hamburga finalizuje rundę finansowania w przedziale rzędu kilku milionów euro

Porsche Ventures inwestuje w Nitrobox – start-up z branży oprogramowania

Stuttgart/Hamburg. Nitrobox GmbH – start-up projektujący oprogramowanie – sfinalizował rundę finansowania w przedziale rzędu kilku milionów euro. Swoje udziały w firmie z Hamburga objęły fundusz NeueCapital Partners z Doliny Krzemowej oraz Porsche Ventures, jednostka inwestycyjna typu venture capital producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu. Wcześniej, w ubiegłym roku, Nitrobox zakończył udział w programie akceleracyjnym APX – wspólnym przedsięwzięciu Axel Springer i Porsche.

Platforma Nitrobox oferuje międzynarodowym korporacjom scentralizowane rozwiązanie do obsługi procesów finansowych oraz możliwość kontrolowania ich w elastyczny sposób – od kształtowania modelu biznesowego aż po cyfrowe płatności, fakturowanie, zarządzanie należnościami oraz zgodność z wytycznymi. Dzięki temu klienci mogą szybko wprowadzać na rynek nowe cyfrowe produkty i usługi przy jednoczesnym obniżeniu kosztów poszczególnych procesów.

Zautomatyzowane przetwarzanie i fakturowanie usług z zakresu mobilności
Środki pozyskane w ramach rundy finansowania firma zamierza wykorzystać przede wszystkim na dalsze wzmocnienie swojej rynkowej pozycji w Niemczech i przygotowanie się do wejścia na rynek USA. „Wraz z naszymi silnymi partnerami – NeueCapital Partners i Porsche – chcemy przyspieszyć rozwój Nitroboxu. Zamierzamy zostać liderem w zakresie wsparcia przy tworzeniu nowych modeli biznesowych oraz form monetyzacji” – powiedział Henner Heistermann, założyciel i dyrektor generalny Nitroboxu. „Dzięki Porsche widzimy ogromne możliwości wzmocnienia naszej pozycji rynkowej w obszarze mobilności. NeueCapital Partners z Kalifornii wspiera nasze wejście na rynek USA swoją rozległą siecią partnerów i klientów”.

Nitrobox zaspokaja potrzeby firm z różnych branż. W dziedzinie mobilności współpracuje już z kilkoma producentami samochodów, w tym z Porsche. Start-up wspomaga proces rozliczeń z klientem w ramach nowych modeli biznesowych – za pośrednictwem platformy Nitrobox, korzystając z całkowicie zautomatyzowanych procesów, można zarządzać usługami takimi jak car-sharing, funkcje na żądanie, cyfrowe bilety parkingowe czy usługi ładowania.

Wspólnie z Nitroboxem opracowujemy architekturę finansową niezbędną do tego, aby oferować różne modele rozliczeń dla usług Porsche Connect i Smart Mobility: od podejścia opartego na czasie (korzystania z usługi) i wolumenie aż po subskrypcję” – powiedział Stefan Zerweck, dyrektor operacyjny Porsche Digital GmbH. „Oprócz elastycznych możliwości personalizacji oraz integracji platformy jesteśmy pod dużym wrażeniem zespołu Nitroboxu i jego wizjonerskiego podejścia”.

Informacje na temat Porsche Ventures
Porsche Ventures poszukuje możliwości strategicznych inwestycji w modele biznesowe związane z doświadczeniem klienta, mobilnością i cyfrowym stylem życia, a także w przyszłościowe rozwiązania techniczne, takie jak sztuczna inteligencja, łańcuch bloków oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Poprzez działalność typu venture capital producent samochodów sportowych Porsche inwestuje w nowe spółki, znajdujące się w początkowej fazie wzrostu.

Artur Jakubczak

Koordynator ds. PR

Porsche Polska

+48 61 627 39 11

Tekst

polski (Porsche AG)

Zarchiwizowany

S20_0067

06.02.2020

  • Firma
  • Informacje prasowe
  • Komunikacja finansowa
  • Grupa Porsche
  • Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG

Porsche Ventures inwestuje w Nitrobox - start-up z branży oprogramowania

Pobierane pliki
MS Word Win
433.66 KB S20_­0067_­pl.doc
06.02.2020
Status: Zarchiwizowany
  • Firma
  • Komunikacja finansowa
  • Grupa Porsche
  • Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG
Typ pliku: Niska rozdzielczość
Nazwa pliku: S20_0068.jpg
Rozmiar obrazu: 1000 x 667 Piksel
Rozmiar pliku: 158.38 KB
Typ pliku: JPG - duży (A3) / RGB
Nazwa pliku: S20_0068_fine.jpg
Rozmiar obrazu: 6480 x 4322 Piksel
Rozmiar pliku: 5.00 MB