Kolejne wpisy oddziel przecinkami

03.09.2021 | Stuttgart | Firma | Informacja prasowa

Producent samochodów sportowych widzi dalsze możliwości wzrostu w Azji

Porsche poszerza swoje możliwości inżynieryjne i montażowe

Stuttgart. Porsche wychodzi naprzeciw potrzebom azjatyckiego rynku i zwiększa swoje globalne możliwości w zakresie inżynierii oraz montażu. Producent samochodów sportowych ma długie tradycje, jeśli chodzi o korzystanie z zagranicznych placówek rozwojowych w poszukiwaniu perfekcyjnego samochodu sportowego przyszłości oraz innowacyjnych usług. Od przyszłego roku ich sieć będzie jeszcze silniejsza – wzbogaci się o nowy, stały ośrodek badawczo-rozwojowy w Chinach. Pozwoli to trwale skoncentrować się na największym krajowym rynku zbytu Porsche. Ponadto firma wzmacnia swoją obecność na wschodzących rynkach Azji Południowo-Wschodniej. Jednym z projektów jest uruchomienie – we współpracy z koncernem Shell – pierwszej w regionie transgranicznej sieci ładowania o wysokiej mocy. Porsche otworzy też w Malezji niskoskalową lokalnie montownię, która poszerzy sieć firmowych zakładów produkcyjnych. Budowane tam pojazdy będą odpowiadać lokalnym wymaganiom i trafią jedynie na malezyjski rynek.

Napędza nas ciekawość, nieustanne uczenie się i doskonalenie najdrobniejszych szczegółów naszych samochodów” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche. „Dysponowanie stałą placówką do prowadzenia tych prac w Chinach przyniesie oczywiste korzyści, szczególnie jeśli chodzi o odzwierciedlenie i przewidywanie potrzeb naszych chińskich klientów. Państwo Środka to kraj, który przywitał Porsche z otwartymi ramionami i polubił nasze samochody do tego stopnia, że od 6 lat jest naszym największym rynkiem”. Lokalizacja ośrodka badawczo-rozwojowego w Szanghaju ma pozwolić na jeszcze lepsze zrozumienie wymagań chińskich klientów i usprawnić rozwój lokalnych produktów. Placówka uzupełnia działalność innych lokalnych podmiotów: Porsche Digital China – jednostkę, która powstała jako niezależna firma na początku tego roku – oraz Porsche Engineering China, czyli spółkę obecną w Państwie Środka już od ponad 20 lat. Blume: „Chiński rynek motoryzacyjny jest niezwykle dynamiczny, a preferencje klientów są tu bardzo specyficzne. Chcemy jak najlepiej sprostać tym wymaganiom”.

Aby odpowiadać potrzebom klientów na całym świecie, Porsche stworzyło specjalną, stale rozwijaną sieć stałych placówek badawczo-rozwojowych w różnych zakątkach świata. Każdy z tych ośrodków prowadzi ważne prace inżynieryjne i projektowe, a wyciągnięte z nich wnioski są uwzględniane w konstrukcji gotowych samochodów. Sieć stałych placówek badawczych, rozwojowych i testowych prowadzonych przez Porsche obejmuje centra działające na kilku kontynentach – od zamarzniętych jezior w okolicy miasteczka Arjeplog w północnej Szwecji, gdzie przeprowadza się większość testów w ekstremalnie niskich temperaturach, przez wyjątkowy klimat i drogi Johannesburga w RPA aż po kalifornijski skwar. Wszystkie ośrodki są bezpośrednio połączone z „domem” inżynieryjnym firmy w Weissach (Niemcy), a ich aktywności obejmują nie tylko obszary dynamiki i jakości pojazdów, ale również funkcje z zakresu komfortu oraz rozwiązania techniczne stosowane w obecnych i przyszłych samochodach sportowych Porsche.

Innym przykładem długoletnich globalnych inwestycji o ugruntowanej już pozycji jest Porsche Digital – spółka zależna Porsche, założona w 2016 r. Koncentruje się ona na badaniu i rozwijaniu nowych, zorientowanych na klienta usług cyfrowych. Jej siedziba mieści się w Niemczech, a kluczowe biura znajdują się w USA, Hiszpanii, Chinach, Izraelu oraz Chorwacji.

Możemy być dumni z tego, że jesteśmy prężną, globalną firmą i inwestujemy w lokalne programy, żeby nasze samochody i usługi skutecznie odzwierciedlały specyficzne potrzeby pozaeuropejskich rynków. Aby robić to jak najlepiej, potrzebna jest tam stała obecność” – powiedział Michael Steiner, członek zarządu Porsche AG ds. badań i rozwoju. „Uzupełnienie naszej bazy ośrodków badawczo-rozwojowych w Europie, Ameryce Północnej i innych miejscach o lokalizację w Chinach podkreśla nasze wysiłki, aby nasze samochody były odpowiednio przystosowane do wymogów różnych rynków”.

Wykorzystanie możliwości dalszego rozwoju w regionie ASEAN
Azja Południowo-Wschodnia stanowi bardzo dynamiczne środowisko rynkowe o znaczącym potencjale wzrostu i innowacji. Porsche wzmacnia swoją obecność w liczącym 10 państw regionie ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), budując lokalną montownię w Malezji. Projekt jest realizowany we współpracy z wieloletnim partnerem producenta, firmą Sime Darby Berhad. Od 2022 r. zakład będzie odpowiedzialny za ostateczny montaż konkretnych modeli na lokalny rynek. Fabryka ma działać równolegle z europejską siecią zakładów Porsche.

Mamy szczęście, że dzięki starannemu planowaniu nasze istniejące fabryki mogą z nawiązką sprostać obecnemu i przyszłemu światowemu popytowi na nasze samochody” – powiedział Albrecht Reimold, członek zarządu Porsche AG ds. produkcji i logistyki. „Nowa montownia w Malezji jest jednak w stanie odpowiadać na specyficzne potrzeby tego rynku. I chociaż mamy tu do czynienia z osobnym projektem o skromnych rozmiarach i wydajności, sygnalizuje on naszą chęć uczenia się oraz dostosowywania do specyficznych, lokalnych warunków rynkowych”.

Firma Sime Darby Berhadem jest wyłącznym importerem i dystrybutorem samochodów sportowych ze Stuttgartu-Zuffenhausen w Malezji, a producent już od 10 lat utrzymuje z nią bliskie, oparte na wzajemnym zaufaniu relacje. To partnerstwo – w połączeniu z rosnącą i oddaną grupą lokalnych fanów Porsche – przynosi imponujące wyniki. Nawet w trudnych warunkach 2020 r. dostawy Porsche na tamtejszy rynek wzrosły o 9%. Jako państwo założycielskie bloku ASEAN Malezja oferuje znaczące możliwości biznesowe i ugruntowany motoryzacyjny krajobraz.

Malezja i cała organizacja ASEAN to region o ogromnym potencjale. Czekamy już na pierwsze lokalnie montowane modele, które w przyszłym roku trafią do naszych malezyjskich klientów” – powiedział Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG ds. sprzedaży i marketingu. „Ponieważ Porsche wchodzi w nową epokę mobilności, Malezja i region ASEAN zyskują coraz większe znaczenie. Nasza decyzja stanowi element długoletniej inicjatywy, która ma na celu dotrzymanie kroku szybko zmieniającym się wymaganiom klientów oraz całego rynku”.

Paweł Mazurek

Kierownik ds. Komunikacji i PR

Porsche Polska

+48 690 406 950

Tekst

polski (Porsche AG)

S21_4269

03.09.2021

  • Firma
  • Informacje prasowe
  • Grupa Porsche
  • Produkcja
  • Sprzedaż
  • Zarząd
  • Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG
  • Porsche Asia Pacific
  • Porsche China
  • Produkcja i Logistyka: Albrecht Reimold
  • Sprzedaż i Marketing: Detlev von Platen
  • Badania i rozwój: Michael Steiner
  • Olive Blume, Prezes Zarządu Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG

Porsche poszerza swoje możliwości inżynieryjne i montażowe

Pobierane pliki
MS Word Win
365.06 KB S21_­4269_­pl.doc
02.09.2021
  • Firma
  • Informacje prasowe
  • Grupa Porsche
  • Produkcja
  • Sprzedaż
  • Zarząd
  • Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG
  • Porsche Asia Pacific
  • Porsche China
Typ pliku: Niska rozdzielczość
Nazwa pliku: S21_4270.jpg
Rozmiar obrazu: 1000 x 667 Piksel
Rozmiar pliku: 272.20 KB
Typ pliku: JPG - duży (A3) / RGB
Nazwa pliku: S21_4270_fine.jpg
Rozmiar obrazu: 6720 x 4480 Piksel
Rozmiar pliku: 10.05 MB