Kolejne wpisy oddziel przecinkami

22.10.2021 | Stuttgart/Szanghaj | Firma | Informacja prasowa

Kolejny krok w budowaniu cyfrowego ekosystemu

Porsche Ventures inwestuje w iMaker

Stuttgart/Szanghaj. Strategiczna inwestycja, która wykracza poza branżę motoryzacyjną: Porsche Ventures inwestuje w firmę technologiczną iMaker, wiodącego chińskiego dostawcę cyfrowych ekosystemów oraz tzw. wirtualnych influencerów. Inwestycja podkreśla otwartość, jaką producent samochodów sportowych wykazuje wobec nowej konsumenckiej kultury i trendów istotnych dla młodych chińskich klientów, a także wpisuje się w jego strategiczny cel – ciągłe poszukiwanie nowych rodzajów zastosowań cyfrowych treści.

Porsche Ventures współpracuje z iMaker od 2020 r. Teraz partnerzy planują zbudować nowy cyfrowy ekosystem, który poszerzy i wzbogaci doświadczenia klientów w autach Porsche. Trwają prace nad nowymi rozwiązaniami przeznaczonymi do zastosowań samochodowych – ze szczególnym naciskiem na komunikację i interakcję z młodszymi pokoleniami z wykorzystaniem cyfrowych treści oraz wirtualnych influencerów.

Wirtualni influencerzy to komputerowo generowane postacie i awatary projektowane przy użyciu innowacyjnego oprogramowania do tworzenia animacji. Są one bardzo podobne do ludzi – mają realistyczną mimikę i ruchy ciała. W Azji coraz częściej wykorzystuje się je w branży muzycznej, podczas wydarzeń na żywo, na platformach społecznościowych oraz w komunikacji korporacyjnej.

Jens Puttfarcken, prezes i dyrektor generalny Porsche China, powiedział: „Jako producent samochodów sportowych z wielką tradycją Porsche od zawsze napędza postęp i innowacje. Chcemy pozostać na czele branży motoryzacyjnej także teraz, gdy wkraczamy w epokę cyfrową. Inwestycja Porsche Ventures stanowi ważny krok w realizacji naszej cyfrowej strategii i stanowi początek szerzej zakrojonej współpracy z iMaker”.

Strategiczna inwestycja w iMaker to kolejne kluczowe posunięcie Porsche, jeśli chodzi o dalsze poszerzanie portfolio cyfrowych produktów i usług oraz przyspieszanie cyfrowej transformacji. W przyszłości producent sportowych aut będzie współpracować z iMaker również w zakresie tworzenia scenariuszy zastosowań cyfrowych treści i ekosystemów w samochodach. Dzięki temu pojazdy mają szansę stać się ważną częścią „cyfrowego” życia i rozrywki konsumentów, a także – dzięki harmonijnej integracji nowych technologii – oferować klientom wygodną cyfrową podróż.

Xia Bing, założyciel iMaker, powiedział: „Chcemy dostarczać różnorodne cyfrowe treści i zapewniać wsparcie techniczne dla każdego błyskotliwego pomysłu – a także znajdować odpowiednie rozwiązania, aby go w najlepszy możliwy sposób zrealizować. IMaker będzie wspierać Porsche we wdrażaniu i tworzeniu cyfrowych treści istotnych dla branży motoryzacyjnej”. Firma została założona pod koniec 2019 r. W ubiegłym roku brała udział w czterech rundach finansowania z udziałem kilku inwestorów.

Porsche Ventures jest jednostką typu venture capital należącą do Porsche AG. Swoje biura ma w Stuttgarcie, Berlinie, Tel Awiwie, Palo Alto i Szanghaju. Jednostka odpowiada za inwestycje w innowacyjne technologie oraz modele biznesowe na całym świecie. Porsche jest aktywne na start-upowej scenie od 2016 r. i od tamtej pory stworzyło już zróżnicowany ekosystem start-upów – z myślą o współpracy z nowymi, innowacyjnymi firmami na różnych etapach rozwoju. Oprócz Porsche Ventures ekosystem Porsche obejmuje oddział cyfrowo-technologiczny Porsche Digital, wyspecjalizowaną w tworzeniu firm jednostkę Forward 31 oraz akcelerator firm we wczesnej fazie rozwoju – APX (spółka joint venture utworzona wspólnie z koncernem Axel Springer SE). Więcej informacji na temat ekosystemu start-upów producenta samochodów sportowych można znaleźć w Newsroomie Porsche pod adresem: https://newsroom.porsche.com/startups.

Paweł Mazurek

Kierownik ds. Komunikacji i PR

Porsche Polska

+48 690 406 950

Tekst

polski (Porsche AG)

S21_5240

22.10.2021

  • Firma
  • Informacje prasowe
  • Grupa Porsche

Porsche Ventures inwestuje w iMaker

22.10.2021
  • Firma
  • Grupa Porsche
Typ pliku: Niska rozdzielczość
Nazwa pliku: S21_5242.jpg
Rozmiar obrazu: 1000 x 1000 Piksel
Rozmiar pliku: 99.90 KB
Typ pliku: JPG - duży (A3) / RGB
Nazwa pliku: S21_5242_fine.jpg
Rozmiar obrazu: 1080 x 1080 Piksel
Rozmiar pliku: 105.80 KB
22.10.2021
  • Firma
  • Grupa Porsche
Typ pliku: Niska rozdzielczość
Nazwa pliku: S21_5241.jpg
Rozmiar obrazu: 751 x 1000 Piksel
Rozmiar pliku: 94.09 KB
Typ pliku: JPG - duży (A3) / RGB
Nazwa pliku: S21_5241_fine.jpg
Rozmiar obrazu: 1080 x 1439 Piksel
Rozmiar pliku: 158.58 KB